Simurg Dayanışma Konseri Altı Üstü Bar’da

etkinlik-simurg-dayanisma-konseri-17-11-2016-02

Simurg Dayanışma Konseri

17 Kasım 2016

Kapı Açılış 20:00

DAYANIŞMA KONSERİ
Şarkılarımızı, Birlikte Bir Yaşamın İnşası İçin Söylüyoruz…

Simurg Müzik Topluluğu

Simurg 2011 yılında Eskişehir’de okuyan üniversite öğrencileri nin yanyana gelerek oluşturduğu müzikal bir topluluktur. İlk müzikal deneyimlerini Eskişehir ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok şehrinde gerçekleştirdi. Simurg’un farklı farklı şehirlerde bulunması birçok müzisyenle tanışmasına vesile oldu. 2012 yılında grup İstanbul’a yerleşti. İstanbul’da müzikal yolculuğuna devam eden grup Avrupa başta olmak üzere yurtdışından birçok müzisyenle çalışma fırsatı buldu.

Simurg tarz olarak geleneksel ezgileri deneysel motiflerle harmanlayarak çalışmalarına bu doğrultuda devam etmektedir. Santur,Erbane-Def,Lavta gibi doğu sazlarını Keman,Gitar gibi batı sazlarıyla sentezleyerek bunu da müziğine yansıttı. 2014 yılında albüm sürecine giren grup Bûka Baranê adlı albümü çıkardı.Bûka Baranê albümünde, Kürtçe ağırlıklı olmak üzere Ermenice ve Türkçe eserlere de yer verdi. Albümde Simurg’a ait dört tane eser bulunmaktadır.

Simurg birçok tv,radyo programlarının konuğu olarak geleneksel ezgileri tanıtma fırsatı buldu. Grup Konserler ve Festivallerle müzikal yolculuğuna devam etmektedir.

Güzel Bir Konser Geçirmeniz Dileği İle…